Marzena Wodzińska

Radna

Polecam strony

 

 

 

Kampania "Uzależnia mnie tylko sport" - 17 maja 2015 r.

Trwa kampania „Uzależnia mnie tylko sport” organizowaną przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, której celem jest walka z używkami, a przede wszystkim alkoholem oraz substancjami psychoaktywnymi. Istotą akcji jest też promowanie wśród dzieci i młodzieży zdrowego stylu życia i nawyku dbania o zdrowie. W wybranych gminach Wielkopolski, do 14 czerwca odbędzie się łącznie 30 rodzinnych spotkań plenerowych, podczas których najważniejsza jest właśnie profilaktyka uzależnień, dla których alternatywą ma być sport i aktywny, rodzinny styl życia. To spotkania dla całych rodzin z wieloma atrakcjami, zawodami i zabawą.

W sobotę i niedzielę 16 i 17 maja 2015 r, setki rodzin bawiły się do utraty tchu w Powidzu, Wyrzysku, Kórniku i Miejskiej Górce. Setki zawodników było widać i słychać - od powiatu poznańskiego, przez okolice Piły i Kalisza po rejony Gniezna i Konina. Ważnym wydarzeniem każdego spotkania w ramach Kampanii „Uzależnia mnie tylko sport” są biegi rodzinne.

W niedzielę 17 maja 2015 r. jedną z imprez kampanii „Uzależnia mnie tylko sport” w Godzieszach Wielkich odwiedziła Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Marzena Wodzińska. - To wszystko jest bardzo ważne ale najcenniejszy jest jednak czas, jaki rodzice i dzieci spędzają podczas tej akcji razem i to jak bardzo integrują się społeczności i reprezentacje gmin – mówiła w niedzielę do uczestników Kampanii Marszałek Wodzińska.

Kolejny tydzień zapowiada kolejne atrakcje. Tym razem spotkania odbędą się w Obornikach, w Rokietnicy, Śremie, Cekowie-Kolonii i Śmiglu. Wszystkie szczegóły, łącznie z informacjami dla dzieci i rodziców zainteresowanych wzięciem udziału w imprezach, dostępne są na stronie internetowej: www.uzalezniamnietylkosport.pl oraz na Facebooku www.facebook.com/uzalezniamnietylkosport.

Serdecznie zapraszam!

Zdjęcia w galerii