Marzena Wodzińska

Radna Województwa Wielkopolskiego

Polecam strony

 

 

 

Nagroda z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju za najlepszy projekt w Polsce - 16 marca 2015 r.

Największy projekt edukacyjny realizowany w województwie wielkopolskim, „Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe”, otrzymał prestiżowy tytuł „Najlepsza inwestycja w człowieka 2014”. 16 marca bieżącego roku, w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Dobre praktyki EFS 2014”.
W siedzibie MIR zgromadzili się przedstawiciele 3 najlepszych projektów w Polsce, w tym przedstawiciele „Czasu zawodowców”. Nagrodę z rąk Minister Marii Wasiak odebrała Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.
Podczas wystąpienia Pani Marszałek Marzena Wodzińska zapewniła o kontynuacji projektu i rozszerzeniu go na Południową Wielkopolskę. Obecnie trwają konsultacje co do ustalenia miejscowości, w których zostaną uruchomione kolejne sale warsztatowe dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Jury konkursu doceniło przede wszystkim stałą współpracę z regionalnymi pracodawcami oraz efekty projektu, które już są widoczne w wielkopolskim systemie kształcenia zawodowego – 1 750 uczniów objętych kształceniem modułowym, 800 przedsiębiorstw w „Systemie Zawodowcy”, 2 980 uczniów szkolących się u pracodawców i niemal 7 000 odbywających praktyki w laboratoriach.
Projekt „Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe” kończy się we wrześniu 2015 roku.

Zdjęcia w galerii