Marzena Wodzińska

Radna Województwa Wielkopolskiego

Polecam strony

 

 

 

Etap wojewódzki XIV edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” - 10 marca 2015 r.

10 marca br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Poznaniu odbył się finał etapu wojewódzkiego XIV edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego, a etap wojewódzki pod patronatem Starosty Poznańskiego.

Marszałka Województwa reprezentowała Pani Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, która podziękowała uczestnikom i ich opiekunom za zaangażowanie oraz życzyła powodzenia laureatom w finale krajowym konkursu.

Tegorocznym zwycięzcą została drużyna z Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka, która zdobyła 220 punktów. Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka reprezentowało Gimnazjum ze Skoków, gdzie opiekunem drużyny jest Pani Małgorzata Dudek. Drugie miejsce uzyskała drużyna z Powidzkiego Parku Krajobrazowego, a trzecie z Sierakowskiego. Po odczytaniu wyników nastąpiło wręczenie nagród oraz przekazanie informacji o 5 – dniowych warsztatach przyrodniczych w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Chalinie, gdzie mają się udać wszyscy uczestnicy etapu wojewódzkiego. Zwycięska drużyna reprezentować będzie Wielkopolskę na finale ogólnopolskim, który odbędzie się 26 maja br. w woj. lubuskim.

W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło blisko 2000 uczniów z gimnazjów położonych na terenie parków krajobrazowych Wielkopolski, a do konkursu, który ma rangę ogólnopolskiego, przystąpiło 16 województw. Celem konkursu jest m.in. pogłębienie wiedzy na temat przyrody, ekologii i walorów parków krajobrazowych wśród gimnazjalistów wielkopolskich szkół.

Zdjęcia w galerii