Marzena Wodzińska

Radna

Polecam strony

 

 

 

Targi VIVA SENIORZY! 2018

Kolejna edycja targów VIVA SENIORZY! przeszła już do historii. Obecność blisko 100 wystawców oraz ogromne zainteresowanie ze strony zwiedzających nie tylko z województwa wielkopolskiego, ale też innych regionów naszego kraju, potwierdziło rangę tego wydarzenia w Polsce, jako ważnej i cenionej inicjatywy wspierającej rozwój i samorealizację osób po 60 roku życia.

Uroczyste otwarcie targów, współorganizowanych z Samorządem Województwa oraz Urzędem Miasta Poznania, nastąpiło w piątek 19 października br. na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Marek Woźniak, Marszałek Województwa, Jacek Jaśkowiak, Prezydent Poznania oraz Ja w towarzystwie wolontariuszy z Centrum Inicjatyw Senioralnych.

Pierwszego dnia, podczas uroczystej Gali zostały wręczone nagrody w konkursie „Viva! Wielkopolski Senior! – edycja 2018”. Tytuł wraz z nagrodą pieniężną otrzymała Mieczysława Pierzchalska-Brukiewicz, zgłoszona przez powiat ostrzeszowski. Wyróżnienia w drugiej edycji konkursu „Viva! Wielkopolski Senior!” za wybitną działalność na rzecz osób starszych trafiły do Haliny Florczyk, zgłoszonej przez powiat jarociński oraz Zofii Łebkowskiej, zgłoszonej przez powiat koniński. Wśród laureatów konkursu znalazły się także: Jadwiga Stefańska, Józef Kozan, Wiesława Wojciechowska, Elżbieta Rączkowiak, Małgorzata Anna Koszyca. Każdy z laureatów otrzymał statuetkę, nagrody pieniężne, dyplom oraz dwuosobowe zaproszenia do teatru Wielkiego w Poznaniu na wyjątkowe wydarzenie kulturalne naszego regionu – „Koncert Na Zakończenie Roku”.

-Tegoroczna edycja Konkursu Viva! Wielkopolski Senior! Jest drugą w historii naszego województwa edycją konkursu, w którym w szczególny sposób chcemy podziękować i uhonorować wielkopolskich liderów działających na rzecz osób starszych. Wielkopolska to region otwarty na każdego. Naszą rolą jest dostrzeganie wszystkich seniorów w całej Wielkopolsce. Serdecznie gratuluję dzisiejszym Laureatom i dziękuję za Wasze doświadczenie, doradztwo, propozycje, chęć działania i radość życia, którą zarażacie nas wszystkich!!! Dziękuję za to niezwykle miłe spotkanie. Polityka senioralna jest coraz ważniejszym elementem naszych działań, bo i seniorów w województwie jest coraz więcej. Mam nadzieję, że dobry humor Państwa dziś nie opuści.

Targom, jak co roku, towarzyszyły liczne wykłady oraz spotkania o charakterze rozwojowo-szkoleniowym, przygotowane we współpracy z partnerami targów: Centrum Inicjatyw Senioralnych i Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej. Goście targowi mieli możliwość uczestniczenia w różnych wydarzeniach, które podzielono na cztery strefy tematyczne: ZDROWIE, AKTYWNOŚĆ, WIEDZA i OTOCZENIE.

Artystyczną atrakcją targów były koncerty Teresy Werner oraz zespołu Skaldowie.


Zdjęcia w galerii