Marzena Wodzińska

Radna Województwa Wielkopolskiego

Polecam strony

 

 

 

725-lecie Ostrowa Kaliskiego

Ostrów Kaliski, wieś w gminie Brzeziny, świętowała 725-lecie istnienia. Z tej okazji na terenie przy miejscowej sali OSP, odbył się Piknik Historyczny "Ostrów Kaliski – wczoraj i dziś", podczas którego uczestnicy wydarzenia mogli zobaczyć jak miejscowość wyglądała przed laty, jak zmieniała się na przestrzeni wieków i jakie atuty posiada obecnie.

Na zebranych gości czekało wiele ciekawych atrakcji jak choćby odtworzenie granicy prusko-rosyjskiej i obozu wojsk pruskich, przeprowadzenie parady konnej Szwadronu Kawalerii Ziemi Konińskiej, a także rekonstrukcja punktu sanitarnego przy Kordonie Carskim. Szczególny dzień mieszkańcom oraz uczestnikom przedsięwzięcia uświetnił występ Kapeli Ludowej i Zespołu Pieśni Brzezinianki.

- W tak uroczystym dla mieszkańców dniu pragnę złożyć życzenia, aby nadchodzące lata były dla Ostrowa Kaliskiego okresem zrównoważonego rozwoju, który pozwoli zrealizować plany i zamierzenia. Mieszkańcom oraz tym, którzy się stąd wywodzą, życzę by miejsce Ich życia stawało się coraz piękniejsze. Gratuluję i dziękuję wszystkim zaangażowanym za trud włożony w przygotowanie tak wartościowej imprezy.

Piknik Historyczny odbył się w ramach zadania publicznego pn. "Ostrów Kaliski Wczoraj i Dziś – Piknik Historyczny z Okazji 725-lecia Miejscowości", które zrealizowane zostało przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzeziny, a współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.


Zdjęcia w galerii