Marzena Wodzińska

Radna Województwa Wielkopolskiego

Polecam strony

 

 

 

Wielkopolska na Międzynarodowych Targach Spożywczych w Mediolanie - 3-6 maja 2015 r.

W dniach 3 – 6 maja 2015 r. Marszałek Marzena Wodzińska wzięła udział w wizycie studyjnej Członków Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Sejmiku Województwa Wielkopolskiego na Międzynarodowych Spożywczych Targach TuttoFood oraz Międzynarodowej Wystawie EXPO 2015 w Mediolanie.

Międzynarodowe Targi Spożywcze TuttoFood to jedno z najważniejszych w Europie wydarzeń gospodarczych związanych z branżą spożywczą. Podczas tegorocznych targów Polska zaprezentowała się poprzez własne stoisko narodowe oraz intensywny program wydarzeń promocyjnych zorganizowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Nasz kraj reprezentowały między innymi takie przedsiębiorstwa jak: Wielkopolskie Zakłady Mięsne „AGRiCO” Sp. z o.o., Celiko S.A., Consuma LTD, Ewa Krotoszyn S.A.

Na targach swoje stoisko miała również Wielkopolska, która reprezentowana była przez 3 firmy:

- P.H.P Tradycyjne Jadło z siedzibą w Środzie Wlkp. Firma, która powstała z zamiłowania do wielowiekowej polskiej tradycji wędliniarskiej, której wyroby przyprawiane są tylko naturalnie oraz wędzone w prawdziwym dymie olchowym,

- BerryGroup Sp. z o. o. z siedzibą w Pniewach. Grupa Producentów Borówki Amerykańskiej, której założycielami jest 5 bardzo doświadczonych plantatorów borówki amerykańskiej z okolic Poznania.

- Puffins z siedzibą w Ostrzeszowie. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją oraz sprzedażą chrupiących suszonych próżniowo owoców, które nazywają się Puffins. Firma posiada w swej ofercie produkty ekologiczne oraz konwencjonalne.

Międzynarodowe Targi Spożywcze TuttoFood to miejsce, które odwiedza prawie 50 000 gości. Jest to ogromna szansa na zaprezentowanie się profesjonalistów z branży spożywczej, wśród których zaleźli się: producenci, agenci handlowi, importerzy, dystrybutorzy oraz managerowie placówek gastronomicznych.

Zdjęcia w galerii