Marzena Wodzińska

Radna Województwa Wielkopolskiego

Polecam strony

 

 

 

Z wizytą w Odolanowie

Na zaproszenie Pana Mariana Janickiego, Burmistrza Odolanowa, Pani Marzena Wodzińska, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego odwiedziła gminę Odolanów. Pretekstem do spotkania były plany zagospodarowania budynku Dworca PKP w Odolanowie, który burmistrz przeznaczyć chce na rzecz osób z niepełnosprawnością.

Czas w Odolanowie wypełniony był wrażeniami. Wyjątkowy dom dla samotnych matek, który przywitał Panią Marszałek wykonanym przez dzieci portretem "Pani Wiosny", najmniejszy i pełen ciepła Dom Pomocy Społecznej dla 15 mieszkańców, Centrum "Wiara Nadzieja Miłość" i witający serdecznie uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy. Rozmowa o roli ekonomii społecznej w Centrum Integracji Społecznej, podczas spotkania z lokalnymi spółdzielniami socjalnymi i Fundacją Barka z Poznania. Jednym słowem- przykład samorządności nastawionej na człowieka. Prezentacja władz lokalnych myślących o ludziach i działających dla ludzi.

Refleksja na koniec wypowiedziana przez Panią Marszałek Marzenę Wodzińską: "Samorząd Województwa Wielkopolskiego zawsze otwarty jest na nowe inicjatywy i partnerstwo z samorządami lokalnymi. Przykład Odolanowa pokazuje, jak wiele można zdziałać i jak ważne jest myślenie systemowe i długofalowe w rozwiązywaniu problemów społecznych. Najcenniejszy jest uśmiech i szczęście tych, którzy otrzymali pomoc, dlatego osobiście dziękuję Panu Burmistrzowi Marianowi Janickiemu za ogromne zaangażowanie w pomoc społeczną wszystkim potrzebującym. Jego postawa powinna być przykładem dla innych wójtów, burmistrzów czy prezydentów."

Zdjęcia w galerii