Marzena Wodzińska

Radna Województwa Wielkopolskiego

Polecam strony

 

 

 

XIX Targi Edukacyjne „EDUKACJA TO PODRÓŻ”

Pod takim hasłem organizowane są XIX Targi Edukacyjne, które odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 20-22 marca 2015 r.

W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja prasowa z udziałem Pani Marzeny Wodzińskiej Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Pana Przemysława Trawy Prezesa Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich, Pani Ewy Superczyńskiej Dyrektora Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu a także Pani Zofii Strzyż Dyrektora Projektu.

„XX wiek był wiekiem innowacji, XXI wiek jest wiekiem nauki, a trwający rok szkolny z inicjatywy Ministra Edukacji Narodowej został ogłoszony rokiem szkoły zawodowców. Edukacja to podroż, a koncepcja uczenia się przez całe życie w dobie XXI wieku to już konieczność. Ta zmiana dotyczy nas wszystkich, uczniów i nauczycieli. Dlatego ważnym jest, aby nauczyciele ze szkół wielkopolskich aktywnie uczestniczyli w procesie doskonalenia swego warsztatu w organizowanych kursach i seminariach między innymi przez Ośrodki Doskonalenia Nauczycieli, które podlegają Samorządowi Województwa Wielkopolskiego. Te ośrodki w najbliższym czasie poddane zostaną restrukturyzacji tak, aby przystosować ofertę edukacyjną do zachodzących zmian i potrzeb”, powiedziała Pani Marszałek Marzena Wodzińska. Jednocześnie zachęcała do wzięcia udziału w największym tego typu wydarzeniu w regionie, gdzie w jednym miejscu prezentowana jest szeroka oferta szkół publicznych, prywatnych, polskich i zagranicznych na różnym poziomie kształcenia.

Zdjęcia w galerii