Marzena Wodzińska

Radna Województwa Wielkopolskiego

Polecam strony

 

 

 

V Ogólnopolski Festiwal Poetycki im. Wandy Karczewskiej - 14 listopada 2015 r.

Sobota 14 listopada br. przebiegła pod hasłem V Ogólnopolskiego Festiwalu Poetyckiego im. Wandy Karczewskiej.

Na terenie Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu Pani Marszałek Marzena Wodzińska wzięła udział w prezentacji tego co przez pięć lat dokonało się dzięki Stowarzyszeniu Promocji Sztuki Łyżka Mleka, które od momentu powstania angażuje się we wszelakie formy działania na rzecz upowszechniania szeroko rozumianej kultury wśród dzieci i młodzieży.

Podsumowanie działalności Stowarzyszenia wzbogacił występ uczniów Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych, którzy zaprezentowali spektakl oparty na tekstach Izabeli Fietkiewicz-Paszek i Anety Kolańczyk, zrealizowany w ramach akcji „Z kulturą przeciw wykluczeniu”.

Ta część trzydniowego Festiwalu (13 – 15 listopada br.) przyniosła również podsumowanie Konkursu Poetyckiego im. Rodziny Wiłkomirskich oraz Konkursu na Recenzję „Błędnych ogni” Teresy Rudowicz. Zwieńczeniem wieczoru był występ Pani Marii Meyer, która przy akompaniamencie p. Ewy Zug zaprezentowała repertuar piosenek żydowskich od tych najtragiczniejszych po frywolne, zachęcające do wspólnego śpiewu.

Kultury nie uprawia się zrywami, wtedy, kiedy ktoś orzeknie, że już można. Ważne jest zatem, abyśmy uporczywie dążyli do zagospodarowywania tak literackiej jak i muzycznej oraz plastycznej przestrzeni wokół nas na co dzień!

Zdjęcia w galerii /Fot. D. Szukalska/