Marzena Wodzińska

Radna Województwa Wielkopolskiego

Polecam strony

 

 

 

Zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem refundacji procedury IN VITRO

W piątek 18 listopada rozpoczęła się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem dot. refundacji procedury IN VITRO. Postanowiliśmy wyręczyć rządzących w tym, co powinno być ich obowiązkiem w nowoczesnym państwie.

Bardzo proszę o wsparcie projektu zmiany ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych z środków publicznych w zakresie finansowania zabiegów IN VITRO. Można to zrobić pobierając i podpisując formularz znajdujący się poniżej. Jest tam również instrukcja jak zrobić to bez pomyłki. Można tam pobrać również obywatelski projekt dot. refundacji procedury IN VITRO. (pliki do pobrania PDF).

========>>> Lista poparcia
========>>> Instrukcja zbierania podpisów
========>>> Obywatelski projekt dot. refundacji procedury IN VITRO
========>>> Klauzula RODO

W latach 2013–2016 na terenie całego kraju funkcjonował Narodowy Program Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego. Był realizowany ze środków Ministerstwa Zdrowia i adresowany do wszystkich niepłodnych par spełniających określone kryteria. Obecna władza nie pomaga ludziom, dla których jest to jedyna możliwość aby mieli  dziecka nie dlatego, że nie mogą tego zrobić, tylko dlatego, że nie chcą. Projekt ustawy mówi, że osoby ubiegające się o refundację in vitro musiałaby wykazać 12-miesięczny bezskuteczny okres leczenia niepłodności.