Marzena Wodzińska

Radna Województwa Wielkopolskiego

Polecam strony

 

 

 

Kolejne środki ochrony osobistej przekazane do jednostek służb społecznych

Kolejne środki ochrony osobistej przekazane do jednostek służb społecznych z powiatu pleszewskiego, ostrzeszowskiego, krotoszyńskiego, kościańskiego i gostyńskiego. Nie ustajemy w niesieniu pomocy w czasach koronawirusa

Niedawno informowałam, że zaczynamy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu wspierać w środki ochrony osobistej pierwsze jednostki służb społecznych. Od połowy zeszłego tygodnia jesteśmy w trakcie drugiego etapu dostarczania maseczek, żeli dezynfekcyjnych i rękawiczek jednorazowych do kolejnych lokalizacji w subregionach. Łącznie w tym etapie przekażemy 12.500 maseczek, 1.900 pojemników z żelem do dezynfekcji i 1.300 opakowań z rękawicami jednorazowymi.

W powiecie pleszewskim wsparcie dotarło do: ?Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Pleszewie, DPS w Pleszewie, ŚDS w Fabianowie, ŚDS w Pleszewie, Salezjańskiej Placówki Wsparcia Dziecka i Rodziny. W powiecie ostrzeszowskim wsparcie dotarło do: DPS w Kobylej Gorze, MGOPS w Ostrzeszowie, DPS w Marszałkach, PCPR w Ostrzeszowie, DPS w Kochlowach. W powiecie krotoszyńskim wsparcie otrzymał: DPS Baszków, MGOPS Krotoszyn, Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar.

Aby nasza pomoc była jeszcze efektywniejsza do dostaw zaangażowaliśmy przedsiębiorstwa społeczne. Ale to nie koniec naszej pomocy. Już wkrótce kolejne Wsparcia!