Marzena Wodzińska

Radna

Polecam strony

 

 

 

Dożynki Gminy Perzów

Parafrazując znaną sentencję można by rzec „ A pierwsi byli ostatnimi”. Już wyjaśniam, o co chodzi. Otóż gmina Perzów jest pierwszą, która wita przybyszy wjeżdżających z południa kraju do Wielkopolski, natomiast termin tegorocznych Dożynek, był jednym z ostatnich w naszym regionie.

Uroczystość przeprowadzona była bardzo dostojnie, zainaugurowana została mszą świętą. Następnie barwny korowód przemaszerował na boisko przy młynie, służące w tym dniu, jako miejsce zabawy dla wszystkich gości i uczestników dożynkowego świętowania.. W części artystycznej po raz drugi w Perzowie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Przygodzice”, który w przerwie miedzy zagranicznymi tournée, pokazał widowisko żniwno-dożynkowe. Ukoronowaniem części artystycznej był występ grupy perzowskich przedszkolaków, które udowodniły, że wielkopolska ziemia jest najlepsza dla talentów.

Miałam bardzo miłą i ważną dla mnie okazję, przekazać tutejszym rolnikom, sadownikom, hodowcom i ogrodnikom, swoje serdeczne podziękowania, za ich trud i mozolną pracę, której owoce zjadamy, na co dzień.

Po części oficjalnej, ważnym punktem programu, było nagrodzenie mieszkańców za udział w konkursie na najpiękniejszą posesja dożynkową. Współczuję jury tego konkursu i chyba najlepszym rozwiązaniem było nagrodzenie wszystkich, czego dowód starałam się uchwycić na załączonych zdjęciach.


Zdjęcia w galerii