Marzena Wodzińska

Radna

Polecam strony

 

 

 

Seniorada 2019 Pleszew „Piękna złota jesień życia”

Stowarzyszenie Pleszewski Uniwersytet Trzeciego Wieku od czterech lat integruje seniorów powiatu pleszewskiego. Cyklicznie odbywa się „Powiatowa Olimpiada Senioralna - Aktywny Senior Powiatu Pleszewskiego”, a w tym roku dodano również cykl imprez „Lato seniorów”.

Z okazji Seniorady 2019 przekazałam uczestnikom życzenia, aby kolejne lata życia były etapem tworzenia satysfakcjonujących dzieł przynoszących szczęście i radość. Cieszę się, że z każdym rokiem coraz więcej osób przyłącza się do Seniorady, wykorzystując przy tym swój indywidualny potencjał.

W tym roku Senioradę rozpoczął przemarsz barwnego korowodu Seniorów przy dźwiękach kapeli do Hali Sportowej, gdzie na uczestników czekało wiele atrakcji. Można było zmierzyć poziom cukru i cholesterolu, zakręcić kołem fortuny, wziąć udział w zawodach sportowych i loterii fantowej. Na wszystkich uczestników czekał poczęstunek.

Wydarzeniu towarzyszyły występy artystyczne. Miasto Pleszew zaprezentowało poloneza z „Pana Tadeusza”, seniorzy z Czermina odtańczyli kujawiaka, zespół „Błękitne modraczki” reprezentował Dobrzycę, z Gizałek przyjechał chór „Chabry i maki”, kapela „Znad Prosny”, a także występy indywidualne p. Wojciecha Walczaka z Gołuchowa z pięknymi piosenkami i porywającym popisem gry na harmonijkach ustnych p. Stanisława Podymskiego.

Zainteresowaniem cieszył się również w pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz prelekcja poświęcona udarom mózgu. Ratownicy medyczni podkreślali, jak ważne są pierwsze minuty po wypadkach, jak ważne są pierwsze godziny po udarze mózgu, który dotyka coraz młodsze osoby. Ta wiedza potrzebna jest nie tylko Seniorom, ale całemu społeczeństwu.


Zdjęcia w galerii