Marzena Wodzińska

Radna

Polecam strony

 

 

 

Kolejne edycje „Narodowego Czytania” w Perzowie

Kolejne edycje „Narodowego Czytania” w Perzowie, zdecydowanie przerastają ramy przyjęte dla jakże chlubnego i potrzebnego wydarzenia, które ma stawać się okazją do spotykania się nas wszystkich przy czytaniu dzieł literatury polskiej.

Twórcze podejście całej społeczności Perzowian powoduje jednak, ze „Czytanie” owo staje się świętem nie tylko słowa, ale przeżyciem scenicznym wymykającym się daleko poza przyjęte ramy schematów. Spektakl teatralny, z którym mogła zapoznać się publiczność wypełniająca do ostatniego miejsca salę Gminnego Ośrodka Kultury w Perzowie, zasługuje na solidną recenzję teatralną.

„Kamizelka” Bolesława Prusa wybrzmiała ze sceny w sposób pełny i piękny, grając każdym szczegółem. Wspaniała gra aktorska dzieci i młodzieży szkół Perzowa i Trębaczowa, przepiękne kreacje z epoki, kostiumy jakich nie powstydziłaby się żadna profesjonalna scena, misterne fryzury, wspaniała scenografia i dopełniające wszystko znakomite rozwiązania inscenizacyjne, zasługują naprawdę na najwyższe słowa podziwu i uznania.

Jakby tego było mało, wszyscy mieli możliwość wysłuchania ciekawej opowieści autentycznego kataryniarza, jednego z ośmiu działających w kraju. Dowiedzieliśmy się o konstrukcji samej katarynki, oraz posłuchaliśmy jej dźwięków, a w repertuarze znalazła się między innymi melodia Strange z filmu Frantic Romana Polańskiego.

Prawdziwą wisienką na wspaniałym torcie perzowskiego „Czytania” był występ Dominiki Ostałowskiej, która zaprezentowała się w noweli Gabrieli Zapolskiej „Dobra Pani” oraz w bardzo ciekawym i ciepłym wywiadzie. Dziękuję Pani Wójt, dziękuję Pani Dyrektor Biblioteki –Natalii Kowalczyk – dziękuję wszystkim Perzowianom za możliwość bycia wśród Was i przekazania Wam słów uznania i podziwu za Wasze dokonania, tak dobrze służące całej społeczności.


Zdjęcia w galerii