Marzena Wodzińska

Radna

Polecam strony

 

 

 

Mural na szkole w Kaliszu upamiętnił Powstańców Wielkopolskich

W setną rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego Samorząd Województwa Wielkopolskiego podejmuje szereg przedsięwzięć, które sprawią, że pamięć o bohaterach będzie ciągle żywa. Jednym z nich jest dofinansowywanie tworzenia „powstańczych murali” w przestrzeni publicznej wielkopolskich miast.

Jeden z takich murali został uroczyście odsłonięty na ścianie Szkoły Podstawowej nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich w Kaliszu. Jego autor – Dawid Celek, architekt i artysta, wcześniej wygrał konkurs na przygotowanie projektu malowidła.

Nasza pamięć o powstańcach jest silna i żywię nadzieję, że taką pozostanie. Cieszę się, że za sprawą inicjatyw takich jak ten mural, znajduje ona swoje miejsce również w przestrzeni publicznej. W ten sposób nie tylko oddajemy hołd naszym bohaterom, ale również utrwalamy pamięć o nich, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży – powiedziała w krótkim wystąpieniu.

Koszt stworzenia kaliskiego muralu wyniósł 20 tys. z czego połowę tej kwoty dofinansował Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Fot. Andrzej Kurzyński


Zdjęcia w galerii