Marzena Wodzińska

Radna

Polecam strony

 

 

 

Uroczyste przekazanie sprzętu Informatycznego szkołom - Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020

Pierwszą szkołą do której trafiły narzędzia cyfrowe to I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Kaliszu oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Ostrzeszowie.

Projekt Samorządu Województwa Wielkopolskiego „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020” wchodzi w kolejny etap realizacji polegający na wyposażaniu szkół w narzędzia cyfrowe wspomagające proces kształcenia.

W październiku br. rozpoczęły się przekazania sprzętu w postaci tabletów i laptopów oraz zestawu wideokonferencyjnego szkołom biorącym udział w Projekcie. Uroczystego przekazania dokonałam osobiście wraz z Dyrektorem projektu Piotrem Waśko.

Kiedy tworzyliśmy Projekt „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020” naszym priorytetowym dążeniem było, aby jego realizacja przyniosła jak najwięcej korzyści szkołom, uczniom i nauczycielom. Tak też się stało, czego dowodem jest dzisiejsza uroczystość. „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020” to wyjątkowy Projekt. Jego unikalność wynika nie tylko z faktu, że jest to największy w Polsce projekt edukacyjny współfinasowany ze środków europejskich, ale także z tego, że postawiliśmy na kompleksowość wsparcia: najwyższej klasy sprzęt, dostęp do szerokopasmowego Internetu oraz pomoc w zakresie skutecznego wykorzystania technologii informatycznych w procesie dydaktycznym. Mam nadzieję, że te tablety i laptopy oraz zestaw wideokonferencyjny będą Państwu służyć w codziennej pracy i wspierać w rozwijaniu, tak dziś ważnych, kompetencji informatycznych.

To jednak dopiero początek tego etapu realizacji projektu, ponieważ docelowo wszystkie 600 szkół biorących udział w projekcie „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020” otrzyma nie tylko tablety i laptopy, ale także specjalistyczny sprzęt cyfrowy wspomagający nauczanie różnych przedmiotów szkolnych.


Zdjęcia w galerii