Marzena Wodzińska

Radna

Polecam strony

 

 

 

Zawodowcy otwarci na standardy europejskie

Podsumowanie tygodnia irlandzkiego w szkołach biorących udział w projekcie Erasmus+ „Zawodowcy Południowej Wielkopolski otwarci na standardy europejskie”.

Miniony piątek było wyjątkowym czasem dla 50 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru w Kaliszu, Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach. Tego dnia w ramach realizacji projektu Erasmus+ "Zawodowcy Południowej Wielkopolski otwarci na standardy europejskie" młodzież, która zakwalifikowała się do udziału w projekcie wraz ze swoimi opiekunami, nauczycielami języka angielskiego, koordynatorami szkolnymi projektu oraz dyrekcją szkoły spotkała się z Wicekonsulem Irlandii w Poznaniu - Panem Krzysztofem Schramm. Podczas uroczystej konferencji Pan Konsul odczytał list skierowany do uczestników projektu od Ambasador Irlandii w Polsce - Emer O"Connel.

Wydarzenie było również podsumowaniem pierwszego etapu przygotowania językowo-kulturowego uczniów, jakim był tydzień irlandzki zorganizowany w szkołach. Uczniowie dumnie prezentowali swoje osiągnięcia podczas tygodnia irlandzkiego w formie zarówno multimedialnej, jak i słownej. W przygotowanie zajęć dla uczestników projektu w ramach kulturoznawstwa zaangażowała się również Fundacja Kultury Irlandzkiej z Poznania, która udostępniła materiały dla nauczycieli, prezentacje, a także rozpoczęła wizyty w szkołach w towarzystwie Irlandczyka – Trevora Walsh’a.

Wielkopolska nie od dziś jest uważana na region wyjątkowo przedsiębiorczy. Wyróżniamy się swoją wrodzoną zaradnością spośród wielu innych społeczności i należy to podkreślać. To między innymi ta młodzież będzie współtworzyć nowe miejsca pracy, przyczyniać się do rozwoju gospodarczego i technologicznego naszego regionu. Wyjazd do Irlandii dla wielu z uczestników projektu będzie tym pierwszym poza granice naszego kraju. Pamiętać jednak należy, że tutaj są nasze korzenie – na wielkopolskiej ziemi. Życzę, aby Ci młodzi ludzie czerpali wiedzę, doświadczenie i kunszt pracy irlandzkich kolegów. Aby stawała się najlepszą wersją siebie, ucząc się otwartości, pokory, szacunku i podnosząc poczucie własnej wartości.

Z
Zdjęcia w galerii