Marzena Wodzińska

Radna Województwa Wielkopolskiego

Polecam strony

 

 

 

Festiwal kulinarny na Końcu Świata

Trzecia już edycja festiwalu kulinarnego „Smaki Jesieni na Końcu Świata” odbyły się w miejscowości Koniec Świata w gminie Kraszewice.

Celem festiwalu jest kultywowanie regionalnego dziedzictwa kulinarnego, a także integracja lokalnej społeczności. Na gości imprezy czekało wiele atrakcji, takich jak: degustacja regionalnych potraw, wspólna biesiada przy ognisku oaz występy muzyczne lokalnych zespołów. Zainteresowani mogli wziąć udział w konkursie kulinarnym na najlepszą potrawę z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie zabrakło również elementu sportowego, bowiem festiwalowi towarzyszył Bieg na Końcu Świata o Puchar Wójta Gminy Kraszewice.

Jesteśmy dziś na festiwalu kulinarnym, który doskonale pokazuje, że jedzenie to nie tylko porcja energii niezbędna człowiekowi do życia. To część dziedzictwa narodowego. To część tożsamości regionalnej, do której Samorząd Województwa Wielkopolskiego przykłada dużą wagę. To także okazja do wspólnego bycia przy jednym stole.

Wydarzenie pn. „Smaki Jesieni na Końcu Świata” zrealizowano w ramach konkursu „Nasza wieś, naszą wspólną sprawą”, współfinansowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz gminę Kraszewice.


Zdjęcia w galerii