Marzena Wodzińska

Radna Województwa Wielkopolskiego

Polecam strony

 

 

 

Chopin w barwach jesieni w Pałacu Myśliwskim w Antoninie

Do Pałacu Myśliwskiego Książąt Radziwiłłów w Antoninie po raz kolejny zjechali miłośnicy muzyki i talentu Fryderyka Chopina, na odbywający się w dniach 21-23 września 37. Międzynarodowy Festiwal „Chopin w barwach jesieni.

Festiwal organizowany jest przez Stowarzyszenie Wielkopolskie Centrum Chopinowskie Antonin oraz Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. A samo miejsce, w którym od lat się odbywa, nie jest przypadkowe. Pałac w Antoninie wzniesiony został przez księcia Antoniego Radziwiłła. Jako wytrawny mecenas sztuki, a także wiolonczelista i kompozytor dostrzegł on geniusz młodego Chopina i zapraszał go do swojej posiadłości. To tutaj wirtuoz stworzył Poloneza C-dur op. 3 na fortepian i wiolonczelę.

Ostatni dzień Festiwalu należał do młodych artystów, którzy mimo młodego wieku mają na swoim koncie znaczące sukcesy, również te międzynarodowe. Tego dnia wystąpili: Maciej Kułakowski, Michał Szymanowski, Trio im. Wiłkomirskich w składzie: Celina Kotz, Maciej Kułakowski oraz Łukasz Trepczyński. Tegoroczną edycję festiwalu zakończył Philippe Giusano recitalem dzieł Chopina.


Zdjęcia w galerii