Marzena Wodzińska

Radna

Polecam strony

 

 

 

II. Ogólnopolski Festiwal Pasztetników i Potraw z Gęsi w Ostrzeszowie

II. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Pasztetników i Potraw z Gęsi impreza organizowana przez Ostrzeszowską Lokalną Grupę Działania, odbyła się w minioną niedzielę w Ostrzeszowie.

Celem festiwalu, który na przestrzeni 13 lat stał się wielkim świętem wytwórców, jest propagowanie tradycji przygotowania pasztetów oraz promowanie produktów regionalnych.

Zgodnie z kilkuletnią już tradycją, Festiwalowi towarzyszył „Bieg 10 PROFI”, bieg charytatywny na rzecz Ostrzeszowskich Amazonek oraz „Kiermasz produktów lokalnych i rękodzieła”, podczas którego wszyscy zebrani mieli okazję posmakowania oraz zakupienia produktów lokalnych wystawców. Przewidziano również atrakcje takie jak: konkursy kulinarne, czy bicie rekordu Polski - tym razem należało zjeść 15 pierogów w jak najkrótszym czasie. Całość obchodów zakończyła zabawa taneczna oraz spektakularny pokaz sztucznych ogni.

W organizację Festiwalu Pasztetników i Potraw z Gęsi w Ostrzeszowie aktywnie włączyło się Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu, które oprócz organizacji stoiska z zabawami edukacyjnymi dla dzieci, zrealizowało konkursu kulinarnego „Sztubak-Żak-Mistrz”. Dzieci z radością wykonywały zadania animowane przez pracowników Centrum, chętnie włączały się z zgadywanki o zawodach i wspólne kolorowanie mega-kolorowanek o zawodach. Dodatkowo podczas festiwalu można było skorzystać z bezpłatnych konsultacji z doradcą zawodowym Centrum, które także cieszyły się popularnością.

Dużo radości dał mi udział w konkursie „ZNANI od kuchni – potyczki kulinarne z degustacją”, podczas którego zadaniem było ulepienie pierogów. Wydawałoby się, że zadanie proste, jednak wymagająca publiczność motywowała mnie wyjątkowo. Udało się! Pierogi wykonane z sercem cieszyły się powodzeniem i dobrym smakiem wśród uczestników festiwalu.


Zdjęcia w galerii