Marzena Wodzińska

Radna Województwa Wielkopolskiego

Polecam strony

 

 

 

Nowe oddziały przedszkole w Kępnie

W poniedziałek 3 września br. odbyło się uroczyste otwarcie nowo utworzonych oddziałów przedszkolnych przy ul. Cichej oraz na ul. Przemysłowej – w nowo wybudowanym bloku Towarzystwa Budownictwa Społecznego - Spółki Gminy Kępno. Dwa dodatkowe odziały funkcjonujące w strukturach Przedszkola Samorządowego Nr 4 w Kępnie pozwoliły utworzyć 40 nowych miejsc dla najmłodszych mieszkańców gminy.

Wszystko, co w ostatnim czasie dzieje się w Gminie Kępno z całą pewnością zasługuje na oddzielne słowa uznania i szacunku. Kolejnym rozdziałem tej pięknej historii jest dzisiejsze otwarcie nowo utworzonych oddziałów przedszkolnych. Inwestycje te wskazują jednoznacznie, że najcenniejszymi inicjatywami są te, kierowane w stronę pokoleń dopiero wchodzących w życie.

Realizacja inwestycji możliwa była dzięki dotacji pozyskanej z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 -2020. Prawie pół miliona zł dofinansowania pozwoliło na przebudowę przedszkola (wydzielenie dodatkowej sali z węzłem sanitarnym na potrzeby funkcjonowania nowego oddziału dla dzieci 3 i 4 letnich), zakup wyposażenia oraz zapewnienie bieżącego funkcjonowania 2 nowych oddziałów.


Zdjęcia w galerii