Marzena Wodzińska

Radna

Polecam strony

 

 

 

Narzędzia sukcesu wielkopolskich zawodowców - Uroczysta gala „Tworzymy narzędzia sukcesu” - 09 czerwca 2015 r.

„Tworzymy narzędzia sukcesu” – pod takim hasłem przebiegała uroczysta gala podsumowująca trzyletni projekt „Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe”. Spotkanie, które odbyło się 9 czerwca 2015 roku w Collegium Da Vinci, otworzyła Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Temat przewodni naszej gali jest wieloznaczny, ponieważ dla każdego z nas sukces ma inny wymiar. Ukończenie szkoły, pójście na studia, założenie firmy, czy opatentowanie własnego wynalazku sukces ma wiele znaczeń. Dla nas, twórców projektu „Czas zawodowcy”, najważniejsze jest to, że mogliśmy przekazać młodzieży nowoczesne narzędzia, które posłużyły im do wypracowania własnych sukcesów – zaznaczyła Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego w swoim przemówieniu.

Kolejne wystąpienie należało do przedstawiciela Partnera projektu. Profesor dr hab. inż. Joanny Józefowskiej, Prorektor ds. nauki Politechniki Poznańskiej, w swoim przemówieniu podkreśliła rolę szkół wyższych w kształtowaniu współpracy między przedstawicielami nauki i biznesu. Zaznaczyła przy tym, że jeśli wzrośnie poziom kształcenia zawodowego w szkołach ponadgimnazjalnych, przełoży się to na kształcenie na uczelniach technicznych. O dużej roli kształcenia zawodowego przypomniała także Teresa Kazimierska, Wicedyrektor Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej. Zaznaczyła ona, że szkoły biorące udział w projekcie znajdują się w gronie placówek najlepiej przygotowanych do współpracy z lokalnymi firmami i dbających o to, aby ich absolwenci wkraczali na rynek pracy wyposażeni w wiedzę, umiejętności oraz praktyczne poznanie zawodu. Oprócz możliwości spawania światłowodów, druku 3D, programowania robotów, czy badań eyetrackingowych, twórcy projektu zadbali o inne narzędzia, wprowadzające młodzież wielkopolskich techników na rynek pracy. Opowiedzieli o nich pracownicy Politechniki Poznańskiej odpowiedzialni za główne zadania związane z działaniem projektu.

Na konferencji nie mogło zabraknąć podsumowania działań związanych z kształceniem modułowym – innowacyjną metodą wprowadzoną do 35 szkół z regionu. O zmianie pojmowania nauki w technikach i zwiększeniu roli zajęć praktycznych opowiedzieli przedstawiciele Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile.

Dziękujemy za to, że dali nam Państwo szansę na lepszą naukę oraz możliwość wkroczenia na rynek pracy pewnym krokiem – tak podsumowali swoje wystąpienie uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie, którzy z kolei opowiedzieli o tym, co projekt zmienił w ich szkole oraz jak wpłynął na rozwój ich kompetencji i umiejętności.

Nie były to jedyne podziękowania, które usłyszeliśmy podczas gali. Spotkanie podsumowujące projekt było okazją do podziękowania dyrektorom oraz nauczycielom ze szkół biorących w nim udział. Marzena Wodzińska oraz reprezentanci Politechniki Poznańskiej – prof. dr hab. inż. Joanna Józefowska oraz prof. dr hab. Adam Hamrol, wręczyli dyplomy oraz zestawy narzędzi reprezentantom 64 szkół.

W uroczystym podsumowani projektu wzięło udział ponad 150 gości. Swoją obecnością zaszczycili nas między innymi Teresa Kazimierska, Wicedyrektor Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej; Dorota Kinal, Wicewojewoda Wielkopolski; Jacek Skrobisz, Wielkopolski Wicekurator Oświaty. W Auli Collegium Da Vinci zgromadzili się także przedstawiciele jednostek samorządowych z całej Wielkopolski, przedsiębiorcy biorący udział w projekcie, osoby zainteresowane zmianami w edukacji oraz pracownicy projektu.

Zdjęcia w galerii