Marzena Wodzińska

Radna

Polecam strony

 

 

 

Festyn Zielonoświątkowy w Szreniawie - 24 maja 2015 r.

24 maja br., Marszałek Marzena Wodzińska na zaproszenie Dyrektora Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie wzięła udział w Festynie Zielonoświątkowym. Podczas tegorocznej edycji festynu organizatorzy tradycyjnie zapewnili zwiedzającym bogaty program. Jak co roku nie zabrakło wielu atrakcji, gdyż wzorem lat ubiegłych wydarzenie miało charakter festynu rodzinnego, na którym miło można spędzić czas.

Oprócz licznych pokazów i wystaw Dyrektor Muzeum znaczną część terenu przeznaczył dla najmłodszych zwiedzających. Dzięki kreatywności i ogromnych chęci Dyrektora  a także pracowników Muzeum wyznaczony dla najmłodszych teren zmienił się w kolorową krainę gier i wszelakich atrakcji. Tam zorganizowano również warsztaty plastyczne dla dzieci, plecenie koszyczków, plecenie wianków, robienie lalek. Festyn Zielonoświątkowy prezentował zwyczaje zarówno z terenu Wielkopolski, Śląska jak i Łowicza związane z pracami wiosennymi trwającymi od Wielkanocy do Bożego Ciała.

Organizowany przez Dyrektora i pracowników Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie Festyn Zielonoświątkowy jest niesamowitą akcją skierowaną na najmłodszych zwiedzających, gdyż z założenia poprzez zabawę dzieci zwiedzają Muzeum a także poznają obyczaje, kulturę i tajniki rolnictwa.

W najbliższym czasie Muzeum w Szreniawie zamierza poszerzyć swoją ofertę skierowaną głównie dla smakoszy piwa. Planuje się uruchomienie browaru, ca co serdecznie zapraszam do niesamowitego Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie.